b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_09_pres_seha_liga.jpg

Почитувани претставници на медиумите, ве покануваме на прес-конференција која ќе се одржи  в петок 20 септември во 12:00 во прес салата на спортската сала „Боро Чурлевски“.

Повод за оваа прес конференција ќе биде натпреварот на Еурофарм Работник во СЕХА лигата против српскиот претставник Металопластика в понеделник на 23 септември во 20:45 часот во Битола.

На средбата со новинарите ќе зборува тренерот Стевче Алушовски и еден ракометар на екипата.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com