b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_09_остроушко.jpg

Eурофарм Работник во новата сезона ќе соработува со украинскиот репрезентативец Владислав Остроушко. Украинецот се враќа меѓу битолчани и со него клубот добива нов избор за нападот и искуство во одбраната.

Остроушко минатата сезона играше во Еурофарм Работник, кратко се пресели во екипата на Дунареа од Романија, но во деновиве се врати назад и потпиша договор на една сезона со битолскиот клуб.

Остроушко ќе дебитира сезонава в недела против Спортинг во првото коло од Лигата на шампионите.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com