b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_09_ratajac_operiran.jpg

Вицешампионот на Македонија Еурофарм Работник се соочува со првиот проблем во новата сезона. Словенечкиот среден бек Анже Ратајец се повреди на Струшкиот турнир,па неизбежна беше операција и денес беше извршен зафат во клиниката „Систина“ во Скопје.

За него голем дел од сезоната е завршена и се предвидува дека ќе се врати на ракометните терени по новогодишните празници. Некогашниот ракометар на Горење и Тримо Требње требаше да биде големо засилување за битолчани во европските натпреварувања. Сепак, повредата драстично ги менува плановите на битолчани во продолжувањето на сезоната.

В среда од 20:45 часот Еурофарм Работник дебитира во СЕХА лигата против Спартак Москва.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48