b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_08_eurofarm_-_ohrid_2.jpg

Еурофарм Работник имаше успешна генералка во пресрет на дебито од СЕХА-лигата, откако рутински славеа на последната контрола против Охрид со резултат 30-23 19-8).

Разликата беше евидентна од самиот почеток, па битолчани веќе во првото полувреме си создадоа двоцифрена предност. Во ситуација кога победникот беше решен тренерот Алушовски го промени речиси цел тим, охриѓани се приближија до -6, но немаа сили за целосен камбек.

Maџовски со пет и Вегар и Стјепановиќ со по четири гола беа најефикасни во победничкиот тим, а Тот со осум погодоци се истакна кај Охрид. Дебито во регионалната лига битолчани ќе го имаат в среда од 20:45 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“ против Спартак Москва од Русија. .

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48