b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_08_eurofarm_druzenje.jpg

Ве известуваме дека од денес, петок 30.08.2019 година, за сите купувачи на приоритетни сезонските билети за натпреварите на РК Еурофарм Работник, истите можете да ги подигнете од продажното место, туристичка агенција „С Травел“ - Битола. Продажбата на сезонските билети и натаму е во тек, затоа побрзајте за да ги имате најдобрите места во салата во текот на целата ракометна сезона и да ја бодриме нашата екипа на натпреварите од СЕХА лигата како и на натпреварите од Лигата на Шампиони.

Од денес се пуштени во продажба и поединечните билети за натпреварите на РК Еурофарм Работник, и тоа онлајн на kartieurofarm.mk, како и на продажните месна низ Битола кои ги имаме наведено на страницата за онлајн купување. Сите кои ќе купат онлајн поединечен билет за некој од натпреварите, немаат обврска онлајн билетот да го заменуваат со физички билет на некое од продажните места, туку можат да влезат во салата со испринтана А4 формат копија од онлајн купениот билет.

Ни претставува чест и задоволство да ви најавиме дека утре, сабота, 31.08.2019 година, во 12:00 часот напладне, можете да имате единствена прилика да се дружите и фотографирате со играчите на РК Еурофарм Работник. Нашите првотимци напладне ќе бидат на едно од продажните места за билети, Вагабонт Тобако на Широк Сокак во Битола. Во пријатна атмосфера и дружење, тоа ќе биде прилика да направите фотографија со вашиот омилен ракометар, или пак лично тој да ви додели билет за некој од натпреварите на РК Еурофарм Работник.

Дојдете на пладневна прошетка и заедно да ја поддржиме нашата екипа!

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48