b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_08_eurosehaa.jpg

Почитувани љубители на ракометот

Ве известуваме дека за време на сите натпревари од СЕХА Гаспром лигата и ЕХФ Лигата на шампионите сите седишта ќе бидат нумерирани и во зависност од нумерацијата на својот билет, секој гледач треба да го заземе своето место.

Најстрого се забранува внесување во салата на тврди предмети (запалки, цигари, монети), кутии со цигари, пластични шишиња. Во случај некој да се обиде да ги внесе, истите ќе бидат одземени од обезбедувањето на влезот во салата.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com