b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_07_ResourceImage.jpg

Европската ракометна федерација ги одреди саатниците за натпреварите од Ц групата на Лигата на шампионите. Еурофарм Работник ќе дебитира на 15 септември против Спортинг. Најстандарниот термин за домашните натпревари на битолчани е недела попладне.

15 септември: Еурофарм Работник – Спортинг (17:00 часот)

18 септември: Савехоф – Еурофарм Работник (19:00 часот)

29 септември: Бидасоа Ирун – Еурофарм Работник (12:10 часот)

13 октомври: Еурофарм Работник – Кокс (17:00 часот)

20 октомври: Еурофарм Работник – Татран Прешов (17:00 часот)

2 ноември: Татран Прешов – Еурофарм Работник (18:00 часот)

9 ноември: Спортинг – Еурофарм Работник (18:30 часот)

17 ноември: Еурофарм Работник – Савехоф (17:00 часот)

20 ноември: Кокс – Еурофарм Работник (19:00 часот)

30 ноември: Еурофарм Работник – Бидасоа Ирун (17:30 часот)

Првиот натпревар во Лигата на шампионите се одигра токму во Битола пред две и пол децении.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48