b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_09_eurosezonska3.jpg

РК Еурофарм Работник ги пушти во употреба сезонските билети за сезоната 2018/19.

Пакетот за сите домашни натпревари во регуларниот дел од сезоната и плеј-офот може да се купат по цена од 500 денари во "Brothers Tobacco" на Широк Сокак и во тобако "СНЕКИНОВА" наспроти  спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола.

Ги повикуваме сите наши симпатизери да ја бодрат екипата во сезоната која што е во тек.

k1

k2

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

sponzori2

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971235116 ,+38978277991

E-mail: rkhjs@yahoo.com