b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_09_europprr.jpg

Трет натпревар и трета победа за ракометарите на Еурофарм Работник во Суперлигата. Со водство од првата до последната минута екипата на Чирковиќ првпат во историјата забележа победа на теренот на Пролет.

Повторно најдобри стрелци во екипата беа крилата Ојлески и Ѓукиќ.

Пролет – Еурофарм Работник 22-26 (9-13)

Судии: Славе Николов и Ѓорѓи Начевски (Скопје)

Пролет:

Кимевски, Кристо, Ф. Василевски 1, Аларов 1, Јовчевски 1, Давиктковски, А. Василевски 2, Манев, Коруновски, Трајковски 1, Андоновски 5, Џонов 3, Мајнов 5, Дамчевски, Стојановски, Манасков 3

Седмерци: 1/1
Исклучувања: 10 минути

Еурофарм Работник:

Чаневски, Ивановиќ, Ојлески 6, Маркоски 3, Пецаковски, Талевски, Трајковски, Чурлевски 4, Мемиќ, Кузмановски 2, Кукоски, Крстевски, Граџан 3, Џукиќ 5, Кузманоски 2, Петровски 1

Седмерци: 5/3
Исклучувања: 16 минути

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com