b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_09_EUROFARM_-_PELISTER_1.jpg

Ракометарите на Еурофарм Работник ја запишаа втората победа во исто толку натпреври во домашната Суперлига. Избраниците на Ѓорѓе Чирковиќ го совладаа жилавиот Радовиш . Далеку подобро беше второто полувреме, во кое со две големи серии од 6-1 и 4-0 стигнаа до победа.

Трајковски беше одличен на голот, а со серија на лесни голови од полуконтри и контри, избраниците на Чирковиќ се радуваат на втора победа.

Еурофарм Работник – Радовиш 35-27 (15-15)

Спортска сала „Младост“ - Битола. Гледачи: 500
Судии: Исмаил Металари и Ненад Николовки од Скопје
Делегат: Душко Камишевски од Скопје

Еурофарм Работник:
Трaјковски, Чаневски, Ивановиќ 6, Ојлески 7, Маркоски, Петровски, Талевски, Чурлевски, Мемиќ, Џукиќ 6, Крстевски, Дрогришки, Граџан 1, Кузманоски 6, Пецаковски 1, Кузмановски 4

Седмерци: 3/3
Исклучувања: 12 минути

Радовиш:
Паунов, Томов 2, Бујиќ 5, Илиев 11, Долдуров, Ѓорѓиев, Мицев, Димов, Тушев, Јованов, Симиќ 1, Ристов 5, Лазаревски 3, Трајанов

Седмерци: 5/5
Исклучувања: 4 минути

Еурофарм Работник спаѓа во екипите кои собраа две победи од два натпревари во Суперлигата.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com