b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_09_gorge.jpg

По победата над Пелистер со 22-33, тренерот на Еурофарм Работник, Ѓорѓе Чирковиќ не го криеше задоволството од играта и резултатот. Српскиот стручњак сепак не лета во облаци и најави дека вистинските мечеви се дури во плеј-офот.

„Му честитам на мојата екипа за победата. Таа не е многу резултатски значајна во овој период од натпреварувањето во Суперлигата, бидејќи не очекуваат уште три од вкупно четирите натпревари во лигата. Одлучувачките средби се во завршницата во плеј-офот, кога е разрешницата на сезоната. Победата за мене е значајна поради тоа што ќе ја зголемиме довербата помеѓу стручниот штаб и ракометарите“, рече Чирковиќ.

Еурофарм Работник од денес им се врати на тренинзите и го подготвува следниот предизвик и дуелот со Радовиш.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com