b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_09_europel1.JPG

Градската пресметка меѓу Пелистер и Еурофарм Работник донесе убедлива гостинска победа на гостите со 22-33. Екипата на Чирковиќ поведеше од првата до последната минута и не дозволи драматика во текот на мечот.

Српското крило Ѓукиќ со 13 гола беше најефикасен поединец во натпреварот, но целиот колектив блескаше.

Пелистер - Еурофарм Работник 22-33 (9-15)

Спортска сала „Младост“ - Битола. Гледачи:
Судии: Ѓорѓи Начевски и Славе Николов

Пелистер:
Рајчиќ, Плех, Перовиќ, Петров 1, Маџовски 1, Поповиќ 1, Чантурија, Димитровски 4, Черубин 5, Карамиан, Митревски, Лековиќ 2, Кобетиќ 3, Стоилевски 1, Зејак 4, Ивановски

Седмерци: 1/1
Исклучувања: 4 минути

Еурофарм Работник:
Трaјковски, Чаневски, Ивановиќ 3, Ојлески 1, Маркоски 1, Петровски 3, Талевски 1, Чурлевски 2, Мемиќ, Џукиќ 13, Крстевски 1, Дрогришки, Граџан 1, Кузманоски 1, Пецаковски, Кузмановски 6

Седмерци: 4/3
Исклучувања: 6 минута

За време на викендот Суперлигата продолжува со второто коло во кое Еурофарм Работник го пречекува Радовиш.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com