b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_09_eurooosjdjn.jpg

Заради технички недостатоци во спортскат сала „Боро Чурлевски“ во Битола, двата клуба Пелистер и Еурофарм Работник постигнаа согласност за одлагање на натпреварот од првото коло на Суперлигата, закажан за в сабота во 18.30 часот.

Пелистер требаше да биде домаќин на утрешниот дерби дуел, но на барање на домаќинот, Еурофарм Работник излезе во пресрет и го прифати одложувањето. За целата ситуација е известена и Ракометната Федерација на Македонија, која дала зелено светло за промена на терминот. Новиот термин за битолското дерби во вторник на 18 септември во 18.30 часот.

Останатите натпревари од првото коло во Суперлигата: Бутел – Прилеп, Борец – Струга, Пролет – Охрид и Вардар јуниор – Радовиш, ќе се одиграат редовно за време на викендот.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com