b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_09_kuzmanovski_eurorfarm.jpg

Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, битолски Еурофарм Работник на една недела до почетокот на новата сезона во Суперлигата го официјализираше преминот на Филип Кузмановски во клубот до крајот на тековната сезона. Кузмановски ја прекина соработката со Металург и се одлучи за враќање во Битола, каде што ги направи првите ракометни чекори.

Претседателот на клубот, Зоран Стерјов и Кузмановски си подадоа рака и ракометарот веќе е во Битола и му се става на располагање на тренерот Ѓорѓе Чирковиќ за почетокот на шампионатот. Со ова засилување, Еурофарм Работник ги нагласи глеите амбиции и можноста сезонава да ги надмине резултатите од минатиот шампионат и Куп на Македонија.

Филип Кузмановски - македонски репрезентативец
роден: 3 јули 1996 година
позиција: лев бек
висина: 198 сантиметри

Поранешни клубови: Пелистер, Металург

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com