b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_06_y4i--pfg.jpeg

20-годишниот десен бек од Србија, Никола Ивановиќ е најновото засилување на Еурофарм Работник за сезоната која почнува во септември.

Ивановиќ е млад ракометар, роден во Суботица, кој се наметна во Црвена Звезда и Партизан и го носеше дресот на младата репрезентација на Србија.

Овој талентиран ракометар веќе го потпиша договорот и наскоро ќе му се стави на располагање на тренерот Илија Темелковски и стручниот штаб. Еурофарм Работник од следната сезона ќе настапува во квалификациите за ЕХФ Купот.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com