b_640_480_16777215_00_images_vesti_2018_06_IMG_20180620_135152.jpg

Третопласираната екипа во Суперлигата, Еурофарм Работник од Битола го осигура и третото големо засилување за следната сезона. По Ѓукиќ и Никола Маркоски, нов член на битолскиот клуб е Благојче Трајковски. Искусниот 31-годишниот голман потекнува од школата на Тутунски комбинат, а во Еурофарм Работник доаѓа од Охрид.

Трајковски е искусен голман кој го бранеше голот на македонската репрезентација на Светското првенство во Франција, кога селектор беше Лино Червар.

Трајковски потпиша договор на една сезона и треба да претставува големо засилување меѓу стативите. Клубот најавува уште неколку нови имиња како тимот би бил покомпетитивен за следната сезона, кога покрај Суперлигата и Купот на Македонија, ќе настапува и во европските купови.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com