petrovski mihajlo

Еурофарм Работник го донесе првото засилување во новата 2018 година, откако денес потпиша со некогашниот ракометар на Пелистер, Михајло Петровски. Десниот бек се враќа од Унгарија во македонската Суперлига и ќе претставува големо засилување за екипата на Илија Темелковски.

34-годишниот Петровски  покрај за битолскиот суперлигаш, го носеше дресот и на Вардар, Констанца, настапуваше и за Архус од Данска, кратко во Франција и Балатонфуреди и Дабас во Унгарија.

Доведувањето на Петровски е замена за Мајнов, кој си замина во првиот дел од сезоната, па така со уште еден искусен ракометар Еурофарм Работник ќе биде само посилен во вториот дел од сезоната. Петровски ќе биде пријавен и за четвртфиналето на Челинџ Купот против Берген од Норвешка.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Последни вести

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com