b_640_480_16777215_00_images_vesti_2017_11_DSC_6393.JPG

Македонскиот суперлигаш Еурофарм Работник беше подобар во двата натпревари со литвански Гранитас Каунас и обезбеди осминафинале на Челинџ Купот. Битолчани не беа носители, а ждрепката му донесе еден од најтешките можни ривали, Филинген од Норвешка.

Првиот натпревар од осминафиналето на ЕХФ Купот ќе се игра на 10/11 февруари во Битола, додека реваншот е закажан за една недела подоцна во Скандинавија.

Ако успеат да го минат норвешкиот тим, „фармацевтите“ ќе се пласираат во четвртфиналето на Челинџ Купот.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Последни вести

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com