b_640_480_16777215_00_images_vesti_2017_09_kukoski.jpg

Стружанецот Милорад Кукоски од денес е нов член на финалистот на Купот, екипата на Еурофарм Работник од Битола. Кукоски стави потпис на едногодишен договор со битолчани и со своето искуство ќе биде од голема корист за во периодот кој претстои.

Кукоски веќе играше за екипата на Андон Бошковски на тест мечевите со Прилеп и Железничар од Ниш, а сега ги доби и потребните документи и регистриран е за својата нова екипа. Првиот официјален натпревар за Еурофарм Работник му е денешниот Суперкуп на Македонија против Вардар во Скопје.

Клубот од Битола формира цврста база за во иднина и по Ојлески донесе уште еден репрезентативец. Исто така во Битола вратен е поранешниот младински репрезентативец, Филип Ивановски.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

sponzori2

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971235116 ,+38978277991

E-mail: rkhjs@yahoo.com