_бошковски.jpg

По подготовките во Маврово и тест мечевите во Охрид, Еурофарм Работник оваа недела тестира во Битола и по победата над Прилеп, одигра два теста против Железничар од Ниш. Тренерот Бошковски може да биде задоволен, посебно од првиот од двата натпревари.

„Ова е само добар тест за нас и само со вакви натпревари можеме да ја подигаме формата. Се наоѓаме во фаза во која од физика минуваме на тактика и верувам дека ќе бидеме подготвени за натпреварот со Охрид во второто коло. Целта ни е да ја подготвиме екипата за ноември и европскиот двомеч. Имаме голем проблем што немаме ракометар како Ашраф Адли. Мојата ракометна филозофија се базира на кружниот напаѓач и тука сме потенки и се надева со работа ќе дојдеме до задоволително ниво, кое ќе ни даде за право и во првенството и во Европа да дојдеме до победи“, ни рече Бошковски.

Со овој натпревар официјално завршија тест дуелите и Еурофарм Работник ќе се концентрира на официјалните натпревари.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

sponzori2

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971235116 ,+38978277991

E-mail: rkhjs@yahoo.com