b_640_480_16777215_00_images_vesti_2017_09_superkup_rakomet.jpg

Ракометната Федерација на Македонија за првпат ќе организира Суперкуп на Македонија, а први во историјата силите ќе ги одмерат екипите на Вардар и на Еурофарм Работник.

Шампионот и финалистот на Купот ќе се сретнат во натпревар за титула во вторник на 12 септември во 17.00 часот во салата во СЦ „Јане Сандански”.

Овој натпревар е увертира за стартот на новата ракометна сезона во Македонија, во која Вардар повторно ќе го прескокне првиот дел поради учеството во СЕХА-лигата.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

sponzori2

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971235116 ,+38978277991

E-mail: rkhjs@yahoo.com