b_640_480_16777215_00_images_vesti_2017_08_DSC_67921.JPG

Битолски Еурофарм Работник забележаа очекувана победа против соседниот Прилеп со 37-29 (20-16) во контролен натпревар во спортската сала „Младост“. Во првото појавување на екипата на Андон Бошковски пред битолската публика во новата сезона, тестот беше успешен.

Чампар и Ковачевиќ првпат настапија пред битолската публика, а Шајин, Вешовски и Јовановски од новајлиите добија шанса од тренерот на Прилеп, Ице Соколески. Битолчани водеа од самиот почеток и не дозволија да бидат изненадени.

В петок во Битола ќе гостува Железничар од Ниш и ќе одигра два пријателски натпревари против Еурофарм Работник в петок од 18.00 часот и в сабота од 11.00 часот.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

sponzori2

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971235116 ,+38978277991

E-mail: rkhjs@yahoo.com