b_640_480_16777215_00_images_vesti_2017_05_DSC_1768.JPG

Ракометарите на Еурофарм Работник првпат оваа сезона ќе се претстават пред битолската публика. Во четири дена битолскиот суперлигаш ќе одигра три контролни натпревари.

Најнапред в среда од 17.00 часот екипата на Еурофарм Работник ќе се соочи со супeрлигашот Прилеп. Овој меч ќе биде прв дуел на екипата на Андон Бошкoвски пред почетокот на новата Суперлига. В петок и в сабота гостин на битолскиот клуб ќе биде традиционалниот српски клуб Железничар од Ниш. Екипата која ја води поранешниот селектор на Македонија, Јошко Петковиќ ќе се сретне со Еурофарм Работник в петок од 18.00 и в сабота од 11.00 часот. Потоа битолчани ќе бидат спремни за натпреварите за бодови, кои почнуваат следниот викенд.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

sponzori2

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971235116 ,+38978277991

E-mail: rkhjs@yahoo.com