Повеќе...

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за собир за меѓународни пријателски турнири во Србија и Романија. На списокот се наоѓаат четворица ракометари на Еурофарм : Митревски,Марковски, Маџовски и Велковски.

Повеќе...

Селекторот на машката сениорска репрезентација Данило Брестовац, го објави поширокот список на ракометари за престојното ЕП 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка. На списокот се наоѓаат четворица ракометари на Еурофарм Работник: Никола Митревски, Бојан Маџовски, Мартин Велковски и Никола Маркоски.

Повеќе...

Еурофарм Работник - ППД Загреб 27-28 (12-16)

Македонскиот вицешампион Еурофарм Работник загуби на свој терен од ППД Загреб со 27-28, за уште еден пораз на битолчани со еден гол разлика оваа сезона.

Повеќе...

На денешната средба со новинарите тренерот Божидар Мојсов и голманот Градимир Чаневски го најавија последниот домашен натпревар на Еурофарм Работник оваа година. Утре од 17:15 часот во Битола доаѓа ППД Загреб, а самото име на ривалот буди многу мотиви кај битолчани.

Повеќе...

Почитувани претставници на медиумите, ве покануваме на прес-конференција која ќе се одржи в понеделник 2 декември во 13:00 во прес салата на спортската сала „Боро Чурлевски“.

Повеќе...

Еурофарм Работник - Бидасоа Ирун 25-23 (14-15)

Македонскиот вицешампион Еурофарм Работник со победа се прости од групата Ц во Лигата на шампионите. Битолчанит стигнаа до триумф од 25-23 над лидерот Бидасоа Ирун.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48