Повеќе...

За натпреварот од петтото коло на ЕХФ Ллигата на шампионите меѓу Еурофарм Работник и Татран Прешов започна процесот за акредитирање на сите ТВ, Веб ТВ и радио станици според процедурата за акредитирање на натпреварите на Еурофарм Работник сезонава.

Повеќе...

Задоволство во таборот на Еурофарм Работник по победата над Кокс од 31-30 во натпревар од четвртото коло на Лигата на шампионите. На прес-конференцијата по натпреварот зборуваа тренерот Стевче Алушовски и десниот бек Михајло Петровски

Повеќе...

По трите порази со еден гол разлика, Еурофарм Работник во четвртото коло конечно ја забележа првата победа во Лигата на шампионите откако го совлада Кокс со 31-30. Битолскиот тим потешко од очекувањата дојде до победа против Кокс.

Повеќе...

По враќањето од Белорусија, ракометарите на Еурофарм Работник вчера двапати тренираа и ја започнаа подготовката за натпреварот против Кокс во рамките од четвртото коло на Лигата на шампионите.

Повеќе...

Почитувани љубители на ракометот,

Управата на РК Еурофарм Работник го поздравува денешното изгласување на „Платформата за ракометна Битола“ од страна на Советот на Општина Битола. Ваквата одлука на советот овозможува пристапување кон финализирање на сите административно-технички аспекти кои се опфатени со договорот. Ние и понатаму остануваме посветени на конечна завршница и реализација на договорот и се надеваме дека овие формалности ќе успееме да ги завршиме за многу краток период после кој веднаш ќе пристапиме кон реализација на договорот. Исто така би сакале да потенцираме дека ние и понатаму остануваме целосно убедени дека од реализацијата на оваа платформа најголемата придобивка ќе ја има ракометот во Битола.

Повеќе...

Почитувани претставници на медиумите, ве покануваме на прес-конференција која ќе се одржи вo петок 11 октомври во 12:00 во прес салата на спортската сала „Боро Чурлевски“.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com