m20 ehf championship mkd ukr 26072018 41540

Четворица ракометари на Еурофарм на поширокиот список на Брестовац

прочитај повеќе...

Вести

seha wwwrhfcl2 wwwehff4 wwwehftv22

Next round icon

6 коло

Спартак Москва -

Еурофарм Работник -


Телеком Веспрем 32

Мешков Брест 23


ППД Загреб 30

Металопластика 25


Table icon

Сеха лига - Б група  Сезона 2019/2020

ОН П Н И ГР Б
1. Телеком Веспрем 7 6 0 1 219:188 18
2. Мешков Брест 8 5 0 3 251:228 15
3. ППД Загреб 7 5 0 2 206:192 15
4. Еурофарм Работник 8 3 0 5 222:219 9
5. Металопластика 8 3 0 5 221:244 9
6. Спартак Москва 8 1 0 7 216:264 3
               

Next round icon

9 коло

Телеком Веспрем -

Еурофарм Работник -


Мешков Брест -

Металопластика -


ППД Загреб -

Спартак Москва -


2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48