Повеќе...

На состанокот на пет клубови учесници во плеј-офот од Суперлигата, договорени се термините за заостанатите или поместени натпревари на Вардар и Еурофарм Работник во рамките на европските натпреварувања. Дуелот од второто коло меѓу Металург и Еурофарм Работник ќе се одигра на 4 април во салата „Автокоманда“.

Повеќе...

Еурофарм Работник загуби во групната фаза на ЕХФ Купот, овој пат на свој терен, во Битола од Хановер со 17-29. Бундеслигашот имаше и највисоки 14 голови разлика, на крајот Работник успеа само да дојде до пораз од 12 гола.

Повеќе...

Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, Еурофарм Работник денес со прес-конференција го најави последниот домашен натпревар од групната фаза. В недела во Битола гостува бундеслигашот Хановер, а за натпреварот говореа тренерот и голманот на екипата.

Повеќе...

Почитувани претставници на медиумите,

РК Еурофарм Работник ве информира дека отворена е можноста за апликации за акредитации за претстојниот натпревар од четвртото коло од Б групата на ЕХФ Купот меѓу Еурофарм Работник и Хановер, кој ќе се игра во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола на ден 24.03.2019 година со почеток од 19:00 часот.

Повеќе...

Денес во просториите на РФМ, се одржa извлекувањето на натпреварувачките броеви за продолжение на сезоната во машка конкуренција (плеј-оф и леј-aут).

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник, како го почнаа, така и го завршија регуларниот дел од Суперлигата – со победа. Битолчани славеа кај Вардар Јуниор со убедливи 39-30. Битолчани без пораз го завршија овој дел од сезоната на домашната сцена.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com