Повеќе...

Во второто дерби против Металург, битолски Еурофарм Работник пак го совлада Металург, овој пат супер-убедливо и скоро сигурно битолскиот клуб ќе го освои најмалку второто место во Суперлигата. Во текот на сите 60 минути Еурофарм Работник доминираше и му даде дури 41 гол. Филип Кузмановски со девет гола беше најефикасни, а Јагуриновски со осум погодоци беше најпозитивен во поразениот табор.

Повеќе...

Денес во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на полуфиналните двојки од Купот на Македонија во машка и женска конкуренција. Завршниот турнир во машка и женска конкуренција ќе се игра во Спортската сала во Куманово во период од 9 до 11 мај.

Повеќе...

Петти натпревар и четврта победа за Еурофарм Работник во рамките на плеј-офот на Суперлигата. Екипата на Алушовски пак победи во главниот град, откако пред три недели славеше против Металург. Во пладневниот термин падна Бутел со одличен финиш на првото и комплетно второ полувреме.

Повеќе...

Во дуел со две спротивни полувремиња, екипата на Еурофарм Работник го совлада Пролет со 31-19, благодарение на одличниот почеток на вториот дел. Битолчани водени од Ѓукиќ и Кузмановски брзо дојдоа  до двоцифрена предност и лесна победа. Тренерот Алушовски им даде шанса на сите ракометари и скоро сите се запишаа меѓу стрелците.

Повеќе...

Еурофарм Работник ги совлада Охрид и Вардар Јуниор во рамките на групата 1 од Купот на Македонија во Битола и обезбеди пласман во полуфиналето на Купот на Македонија. Во финалниот меч битолскиот состав го победи Вардар Јуниор со 38-27. 

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник го претрпеа првиот пораз на домашна сцена оваа сезона, откако пред своите гледачи загубија од Вардар со 28-30. Екипата на Алушовски долго време водеше и жали што не успеа да го изненади шампионот и да му нанесе прв пораз во домашната Суперлига во последните неколку години.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com