Повеќе...

Најуспешната сезона во историјата на клубот, Еурофарм Работник ја заокружи со победа над Бутел со 43-30 во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола. Со одлично второ полувреме и шанса за сите пријавени ракометари, битолскиот суперлигаш ги скрши амбициозните бутелци. Во дуел на двете екипи кои следната сезона ќе ја претставуваат Македонија во ЕХФ Купот, двете екипи собраа аплаузи од објективната битолска публика.

Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник ја доби организацијата на завршниот турнир на шампионатот на Македонија за кадети. Битолскиот клуб в недела во спортската сала „Боро Чурлевски“ ќе ги организира полуфиналните и финалниот натпревар.

Повеќе...

Пролет - Еурофарм Работник 16-30 (7-15)

По денешната победа на Еурофарм Работник на гости кај Пролет стана јасно дека битолскиот тим ќе го освои второто место и претстојната сезона ќе дебитира во регионалното натпреварување.

Повеќе...

Гостите беа рамноправен противник во првите дваесетина минути, потоа Вардар заигра на едно повисоко ниво и на пауза замина со +5 (19-14). На стартот од вториoт дел дојде до израз разликата во квалитет, па избраниците на Парондо брзо се искачија на позитива од десет гола (27-17).

Повеќе...

Пелистер - Еурофарм Работник 25-31 (9-16)

Ракометарите на Еурофарм Работник го осигураа најмалку второто место во Суперлигата, откако по трет пат го совладаа Пелистер во битолското дерби. Екипата на Алушовски пак брзо го скрши отпорот и стигна до победа од 25-31.

Повеќе...

Вардар го совлада Еурофарм Работник со 35-30 во второто полуфинале на Купот на Македонија во ракомет, кој денес и утре се игра во Куманово. Битолчани беа рамноправен противник во првото полувреме кога губеа најмногу со два гола разлика, на одморот се замина со 18-16 за црвено-црните. Во вториот дел Вардар го контролираше резултатот и полека се одлепуваше, највисокото водство беше 32:26. Во составот на Вардар по седум гола постигнаа Дибиров, Скубе и Мораес, а најефикасен на натпреварот беше Остроушко со 10 гола.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com