Повеќе...

По ждрепката за групната фаза на Лигата на шампионите, веќе се дефинирани и десетте кола во Ц и Д сегментот. Еурофарм Работник ќе дебитира на домашен терен против првакот на Португалија, Спортинг, а последниот натпревар ќе го одигра пред своите гледачи против Бидасоа Ирун.

Повеќе...

По настапите во Челинџ Купот и ЕХФ Купот, ракометарите на Еурофарм Работник годинава ќе дебитираат во натпреварите од Лигата на шампионите. Денес во Виена беа извлечени групите за првата фаза од натпреварувањето.

Повеќе...

Еурофарм Работник подготвките за новата сезона ќе ги започне во третата недела од месец јули. Тренерот Стевче Алушовски ќе прозива во Битола, па веднаш експедицијата на вицешампионот ќе замине за Маврово, каде што ќе ја мине првата фаза. Брусењето на формата е предвидено преку два традиционални турнири. Еурофарм Работник по третпат во својата историја ќе учествува на турнирот во Струга, а потоа ќе биде дел и од ТВ турнирот на шампионите во Добој.

Повеќе...

Еурофарм Работник е сместен меѓу 12-те тимови кои ќе се натпреваруваат во групите Ц и Д на Лигата на шампионите. Пред ждрепкката в четврток битолчани се класифицирани во шеширот број 4, а шведскиот Савехоф е првиот сигурен противник. Останатите четири ќе бидат познати в четврток од 18:00 часот во Виена.

Повеќе...

Македонија и во наредната сезона ќе има две екипи во ракометната Лига на шампиони. Eвропската куќа на ракометот позитивно одговори на барањето на Еурофарм Работник за „вајлд-карта“ и вицешампионот првпат ќе игра во елитата.

Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник го продолжува екипирањето за следната сезона. Клубот од Битола денес го официјализираше трансферот на Анже Ратајац, словенечки среден бек, кој доаѓа од Ферлах во австрискиот ракометен шампионат.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com