Повеќе...

Почитувани претставници на медиумите, ве покануваме на прес-конференција која ќе се одржи в понеделник 4 ноември во 12:00 во прес салата на спортската сала „Боро Чурлевски“.

Повеќе...

СЕХА лигата одреди нов термин за одигрувањето на натпреварот од Б групата меѓу Металопластика и Еурофарм Работник.
Дуелот во Шабац беше првично закажан за 11 ноември, но овој натпревар има нов термин, а тоа е 23 ноември, сабота од 13:00 часот.

Повеќе...

Еурофарм вечерва пред своите фанови загуби од Татран Прешов со 23-24, гостите до триумфот стигнаа со гол во последните секунди. Очигледно Еурофарм е претплатен за драми во елитното ракометно натпреварување, клубот од Битола денеска имаше нов возбудлив меч полн со пресврти и неизвесност до самиот финиш. За жал, вицешампионот на Македонија на крајот остана со празни раце, а Татран Прешов си замина со победа.

Повеќе...

Селекторот на машката сениорска репрезентација Данило Брестовац го објави списокот на ракометари за настап на меѓународни пријателски натпревари во Турција. Бојан Маџовски и Мартин Велковски се двајцата ракометари на Еурофарм Работник кои ќе патуваат на турнирот во Ескишехир.

Повеќе...

По три порази и една победа, Еурофарм Работник ги продолжува настапите во Лигата на шампионите и в недела од 17:00 часот го очекува дуел со шампионот на Словачка, Татран Прешов. На денешната прес-конференција во Битола, со новинарите зборуваа тренерот Алушовски и бекот Остроушко.

Повеќе...

Почитувани претставници на медиумите, ве покануваме на прес-конференција која ќе се одржи вo петок 18 октомври во 12:00 во прес салата на спортската сала „Боро Чурлевски“.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48