Повеќе...

Шести натпревар и шеста победа за Еурофарм Работник во Суперлигата. Попладнево во Битола беше совлдан тимот на Прилеп вo натпревар во кој избраниците на Ѓорѓе Чирковиќ водеа од првата до последната минута. Скоро сите ракометари кои добија шанса се запишаа во листата на стрелците.

Повеќе...

Битолски Еурофарм Работник ќе се приклучи во натпреварите од европските купови во ноември, а за да дојде до групната фаза во Купот на ЕХФ ќе мора да го помине швацајцарски Берн.

Повеќе...

Селекторот на Македонската сениорска репрезентација г-дин Раул Гонзалез го објави поширокиот список на 28 ракометари за претстојните квалификациски натпревари против репрезентациите на Турција и Грција за пласман на ЕП 2020 година.

Повеќе...

Со победа во уште едно дерби на гостински терен, против Бутел во Скопје, екипата на Еурофарм Работник ја продолжи доминацијата во домашниот шампионат. Откако го совладаа тимот на Пелистер, а потоа и Пролет како гостин, ракометарите на Чирковиќ со извонредна дефанзивна партија не му дадоа надеж на новиот суперлигаш, Бутел.

Повеќе...

Еурофарм Работник – Струга 34-16 (15-12)

Ракометарите на Еурофарм Работник со убедливи 34-16 славеа против Струга и останаа на врвот од досегашниот дел од сезоната во Суперлигата со максимални четири победи.

Повеќе...

РК Еурофарм Работник ги пушти во употреба сезонските билети за сезоната 2018/19.

Пакетот за сите домашни натпревари во регуларниот дел од сезоната и плеј-офот може да се купат по цена од 500 денари во "Brothers Tobacco" на Широк Сокак и во тобако "СНЕКИНОВА" наспроти  спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

sponzori2

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkhjs@yahoo.com