Повеќе...

Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, битолски Еурофарм Работник на една недела до почетокот на новата сезона во Суперлигата го официјализираше преминот на Филип Кузмановски во клубот до крајот на тековната сезона. Кузмановски ја прекина соработката со Металург и се одлучи за враќање во Битола, каде што ги направи првите ракометни чекори.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник се освојувачи на Mеѓународниот турнир „Заим Кобилиќ“, откако единствени забележаа победи на двата натпревари. Во денешното финале битолчани немаа тешка задача против Млади Рудар и победија со 30-21.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник ќе играат во финалето на Меморијалниот турнир „Заим Кобилиќ“ во Зеница. Во првиот полуфинален натпревар, избраниците на Ѓорѓе Чирковиќ беа подобри од босанскиот прволигаш Вогошча Хилс со 30-24. Победникот од вториот полуфинален пар меѓу домаќинот Челик Зеница и Искра Бугојно ќе го даде утрешниот противник на битолчани.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник го совладаа српскиот суперлигаш, белградски Партизан со 24-33 во Белград како подготовка за босанската турнеа.

Повеќе...

По нешто неполн еден месец работа, Еурофарм Работник се наоѓа на вистински пат пред почетокот на својата трета сезона во македонската елита. Новиот тренер Ѓорѓе Чирковиќ во интервју за „Балкан-хендбал“ не го крие задоволството од проектот на кој што наиде во Битола.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник оваа недела ќе ја минат во Србија и Босна и Херцеговина каде што ќе одиграат три натпревари од подготвителниот период. Избраниците на Ѓорѓе Чирковиќ ја завршија првата фаза на подготовки во Битола, па една недела беа во Маврово и одиграа четири натпревари на турнирот во Струга.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com