Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник продолжуваат со одигрување на контролни натпревари на подготовките во Србија. Екипата на Ѓорѓе Чирковиќ извојува победа против српскиот Спартак од Суботица со 32-25 (16-14). Во текот на сите 60 минути есенскиот првак во Суперлигата водеше и победникот во ниту еден момент не беше доведен во прашање.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник го одиграа првиот контролен натпревар за време на подготовките во Србија. Избраниците на Ѓорѓе Чирковиќ спарингуваа со унгарскиот шампион, ПИК Сегед и по одличното прво полувреме потклекнаа во второто и загубија со шест голови разлика.

Повеќе...

Суперлигашкиот лидер, Еурофарм Работник денес го донесе првото засилување во зимскиот преоден рок. Битолскиот клуб се засили со црногорскиот репрезентативец Мирко Радовиќ, кој доаѓа од Ловќен од Цетиње. 28-годишниот Радовиќ ќе ја засили десната крилна позиција, а може соодветно да одговори и како десен бек.

Повеќе...

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари кои ќе ги почнат подготовките за Светското првенство 2019 во Германија и Данска. Подготовките ќе ги почнат 22 ракометари кои ќе се борат за место меѓу 16 играчи кои ќе настапат на Светското првенство во јануари.

Повеќе...

Со полетна игра во текот на сите 60 минути, лидерот на табелата во Суперлигата, Еурофарм Работник запиша уште една победа и го совлада Бутел со 28-22 во Битола. Кузмановски постигна скоро половина од головите на победничката екипа, а битолската публика со аплауз го награди непоразениот лидер, Еурофарм Работник.

Повеќе...

Селекторот на машката сениорска репрезентација Раул Гонзалез, го објави поширокот список на ракометари за престојното СП во Германија и Данска. На негo се наоѓаат пет ракометари на Еурофарм Работник: Ојлески, Кузмановски, Чурлевски, Крстевски и Никола Маркоски.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com