Повеќе...

Денес тренерскиот тандем на Еурофарм Работник, Иван Марковски и Александар Зарков им дадоа слободен ден на ракометарите, а од утре за првпат ќе го претстават и новиот кружен напаѓач, Ашраф Адли. Мароканецот од синоќа е во Битола и полка се запознава со амбиентот, градот и гори од желба да почне со работа.

Повеќе...

Од денес екипата на РК Еурофарм Работник е комлетна по пристигнувањето на мароканскиот интернационалец Ашриф Адли.

Повеќе...

По вчерашната прозивка во спортската сала „Павел Шатев“, од денес ракометарите на Еурофарм Работник подготовките за новата сезона ќе ги извршуваат во спортската сала „Младост“. Со оглед на тоа што оваа сала ја пријавија за настап на домашните натпревари, сега ракометарите таму ќе можат да работат во првата фаза на подготовки.

Повеќе...

Со официјална прес-конференција и свечен коктел попладнево во Битола се овековечи соработката на фармацевскиот супербренд „Еурофарм“ и ракометниот клуб ХЈС Работник. Така младиот суперлигаш од Битола во иднина ќе се вика Еурофарм Работник, а соработката ја официјализираа претседателот на клубот Благоја Стефановски и маркетинг директорот на компанијата Димитар Митревски.

Повеќе...

Овој викенд ќе се одиграат четвртфиналните натпревари во ракометниот Куп на Македонија во машка конкуренција. Три од четирите групи ќе се играат во Скопје, а еден од турнирите е тимот на Охрид. Пласман во завршницата на Купот на Македонија обезбедуваат победниците на сите четири турнири.

Повеќе...

Новиот ракометен прволигаш, ХЈС Работник, не престанува со своите засилувања за новата сезона и најавува долг престој во елитата на македонскиот ракомет.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48