Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник првпат оваа сезона ќе се претстават пред битолската публика. Во четири дена битолскиот суперлигаш ќе одигра три контролни натпревари.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник вчера се вратија од Маврово, каде што минаа седум дена на базични подготовки. Андон Бошковски на располагање ги имаше сите ракометари, вклучувајќи ги и новајлиите Чампар, Ковачевиќ и Ојлески и Дарио Петровски, кој се врати од Светското младинско првенство во Алжир. Ракометарите добија слободен ден, а потоа започнува нова фаза во која финалистот на Купот ќе ја бруси формата низ пријателски натпревари.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник вчера пристигнаа во Маврово и го одработија првиот тренинг во централната фаза на подготовки. Бошковски на расплолагање го имаше целиот ростер на ракометари, кои до 18 август ќе останат во Маврово и ќе ја брусат формата за новата сезона.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник денес заминаа за Маврово на централните подготовки за новата сезона. Екипата на Андон Бошковски таму ќе остане до 18 август и ќе ја мине најважната фаза за новата сезона.

Повеќе...

Еурофарм Работник го заокружи комплетирањето на играчкиот кадар со продолжувањето на договорот на Дејан Пецаковски. Битолчанецот доби нов едногодишен договор и целосно заздравен ќе го предводи својот тим во Европа.

Повеќе...

Со состанок и вечера минатата сабота и два тренини денес, РК Еурофарм ги започна подготовките за новата сезона. Првата фаза Андон Бошковски ќе ја одработи во Битола, па битолскиот суперлигаш ќе се подготвува во Маврово. Последната фаза е одигрување на тест натпревари како би се брусела формата за новата сезона која почнува во третата недела од септември.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

sponzori2

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971235116 ,+38978277991

E-mail: rkhjs@yahoo.com