Повеќе...

Еурофарм Работник своето деби во ЕХФ натпреварувањата ќе го имаат во Челинџ Купот, а таму ќе се сретнe со литванскиот тим, Гранитас Каунас.

Првиот натпревар ќе се игра во Битола на 18 ноември со почеток од 19.00 часот, додека реванш мечот е закажан седум дена подоцна, на 25 ноември во Каунас со почеток во 16.00 часот.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник по болниот пораз од Пелистер во градското дерби минатиот викенд им се вратија на победите во Суперлигата. Момциге на Илија Темелковски, славеа на гостувањето кај Вардар Јуниор со 17-24 (12-12), откако се истакна гостинската одбрана, која прими само 5 голови.

Повеќе...

Ракометарите на Пелистер славеа над градскиот ривал Еурофарм Работник со 17-25 и му го нанесоа првиот пораз на новиот тренер на „фармацевтите“ Илија Темелковски. По почетните 2-2, Орјоникидзе и Митиќ погодија за 2-5. Паднаа само 9 гола за 21 минута, а резултатот гласеше 3-6.

Повеќе...

Еурофарм Работник постигна договор со 32-годишниот Евгениј Умовиц, украински интернационалец, кој настапувал за Запорожјте во Украина, во Лубанск, Вороњеш и Римаки во Финска и во турски Трабзон.

Повеќе...

Гостинска победа и значајни бодови носат ракометарите на Еурофарм Работник на новиот тренер Илија Темелковски од незгодното гостување кај Прилеп. Во еден од највозбудливите натпревари од 7. коло на Суперлигата, „фармацевтите“ славеа со 14-19 (7-8). Со исклучок на ремито со Охрид и поразот од пролет, битолчани ги добија сите останати натпревари и се наоѓаат во групата на водечки тимови.

Повеќе...

Битолскиот суперлигаш, Еурофарм Работник доведе нов ракометар за продолжението на сезоната во Суперлигата и Челинџ Купот. По потписот на 31-годишниот, Рати Мсквилидѕе, од денес нов член на клубот од Битола е Елмир Граџан од Босна и Херцеговина.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

sponzori2

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971235116 ,+38978277991

E-mail: rkhjs@yahoo.com