Повеќе...

Актуелниот лидер во Првата лига, втора по ранг во Македонија, тимот на ХЈС Работник за следната сезона доби ново засилување, откако денес го обезбеди потписот на Мите Караиванов.

Повеќе...

Ракометарите на ХЈС Работник и дефинитивно ќе играат во Супер лигата во сезоната 2016/17, а со тоа Битола ќе добие дерби во најсилната категорија.

Во одлучувачкиот натпревар од Првата лига, вечерва во Скопје момците на Зарков и Марковски авторитетно го совладаа Вардар 2 на Стојан Петрушевски со 22-28 (10-14).

Повеќе...

Младиот битолски ракометен клуб ХЈС Работник уште не влегол во Супер лигата, а веќе размислува и крои планови поврзани со високи амбиции. Имено, клубот кој е лидер во Првата лига и скоро сигурно ќе влезе во Супер лигата, за следната сезона го осигура потписот на еден на најталентираните ракометари во нашата земја Филип Чурлевски.

Повеќе...

Ракометарите на ХЈС Работник од Битола направија голем исчекор кон пласман во Супер лигата со вечерашната победа во дербито од Првата лига во Богданци против Младост со 26-31 (14-16). Екипата која ја водат Иван Марковски и Александар Зарков водеше од почетокот до крајот на мечот и со тоа завршија огромна работа на патот кон Супер лигата.

Повеќе...

Новиот член на Супер лигата, ХЈС Работник од Битола ги покажува големите амбиции во новата сезона во која премиерно ќе игра во елитата.

Денес првите луѓе на клубот Иван Марковски и Александар Зарков во Истанбул потпишаа договор со мароканскиот репрезентативец Асраф Адил. Кружниот напаѓач во мароканската амбасада во Истанбул стави потпис на двегодишен договор со битолскиот суперлигаш. Се работи за стандарден репрезентативец на Мароко и човек кој има 58 настапи за својата земја.

Повеќе...

Амбициите на лидерот во Првата ракометна лига, ХЈС Работник од Битола не престануваат со доведувањето на Филип Чурлевски од Вардар Јуниор. Битолскиот клуб деновите ќе го знае расплетот на сезоната, бидејќи во вторник во Скопје против Вардар 2 го игра клучниот меч за првото место. Победа и нерешен резултат им одговараат на избраниците на Марковски и Зарков, а победа го лансира Вардар 2 со поголеми шанси пред завршницата на сезоната.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48