Повеќе...

Новиот суперлигаш Еурофарм Работник потпиша договор со српскиот ракометар Милое Долиќ, кој игра на позицијата среден и лев бек.

Повеќе...

Новата сезона во машката ракометна Супер лига ќе почне на 17 септември и ќе се игра според стариот систем. Во првиот дел од сезоната шампионот Вардар и екипата на Металург ќе бидат слободни, бидејќи ќе се натпреваруваат во СЕХА Газпром лигата. Тие во Суперлигата ќе се приклучат во плеј офот.

Повеќе...

Еурофарм Работник - Пелистер 23-24 (12-14)

Ракометарите на Еурофарм Работник го освоија вториот меморијален турнир „Миле Нешкоски“ во Прилеп, откако во денешното финале го загубија од Пелистер со 23-24 (12-14) во Универзалната сала во Прилеп.

Повеќе...

Еурофарм Работник - Борец 30-27 (17-17)

Двата битолски клуба кои минатиот викенд играа во мечот за петтото место на струшкиот ракометен турнир, утре ќе играат во мечот за петтото место на Меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ во Прилеп. По денешната разврска во двете групи и Еурофарм Работник и Пелистер го освоија првото место во групата и утре од 18.00 часот ќе се борат за трофејот од вториот турнир во чест на некогашниот репрезентативец.

Повеќе...

Охрид - Еурофарм Работник 21-27 (9-13)

Битолски Еурофарм Работник забележа победа против бранителот на титулата Охрид на првиот натпревар од Меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ во Прилеп. Битолчани одиграа подобро од тимот на Горан Андоновски и го совладаа со 21-27 (9-13).

Повеќе...

Филипос Верија - Еурофарм Верија 25-24 (10-10)

Ракометарите на Еурофарм Работник одиграа одличен контролен натпревар во Верија против првакот на Грција, Филипос Верија и иако беа многу блиску до победа, во финишот загубија со 25-24 (10-10). Суперлигашпт водеше цело прво полувреме и скоро до 50. минута, кога имаше 21-22, но последните 4-5 минути беа одлучувачки за пресвртот на „жолтите“ од Верија.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48