Повеќе...

Дојде време за првенствени мечеви за бодови и Еурофарм Работник е спремен за предизвикот. На денешната прес-конференција тренерот Иван Марковски го најави мечот од првото коло против Пелистер.

Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник ја продолжува својата кампања „Топка за секое дете“ и покажува да внимава на својата младинска школа, која пред неколку дена започна со работа.

Повеќе...

Ракометарите на Еурoфарм Работник по вторпат во подготвителниот период го совладаа суперлигашот Вардар Јуниор, овојпат во спорткската сала „Младост“ во Битола со 30-26 (17-13).

Повеќе...

На неколку дена до почетокот на новата ВИП Супер лига, екипата на Еурофарм Работник донесе големо засилување во името на 24-годишниот повремен репрезентативец на Португалија, Серџо Енрике Монтеиро де Барош.

Повеќе...

Од денес официјално почна со работа ракометната школа на Еурофарм Работник. Битолскиот суперлигаш располага со неколку години негувана школа, која во последните неколку години дава резултат на македонската сцена.

Повеќе...

Новиот суперлигаш Еурофарм Работник потпиша договор со српскиот ракометар Милое Долиќ, кој игра на позицијата среден и лев бек.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48