Повеќе...

Повеќе...

Лазо Мајнов од денес е нов член на Еурофарм Работник, откако потпиша договор на две сезони заклучно со завршувањето на сезоната 2017/18 со битолскиот суперлигаш.

Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник денес и официјално се ослободи од двајца српски интернационалци заради лошиот нивни учинок во првите шест коло до Суперлигата. Филиќ и Долиќ не се повеќе членови на Еурофарм Работник, а тренерот Иван Марковски ја објаснува оваа одлука.

Повеќе...

Младинската екипа на Еурофарм Работник забележа битна победа во шампионат на Македонија, победувајќи го Прилеп сп 32-20 (12-10).

Скоро во целиот тек на средбата екипата на Марковски и Зарков водеше, а во вториот дел целосно го скрши отпорот на противникот.

Повеќе...

Еурофарм Работник - Металург 2 38-24 (16-11)

Битолскиот суперлигаш Еурофарм Работник ја прокнижи четвртата победа во Суперлигата по победата вечерва во спортската сала „Младост“ во Битола против Металург 2 со 38-24 (16-11). По ремито во Велес, младата екипа на Металург 2 немаше сили за уште еден подвиг, а по поразот од екипата на Пролет, битолчани им се вратија на победите.

Повеќе...

Пролет - Еурофарм Работник 25-24 (14-10)

Ракометарите на Еурофарм Работник го претрпеа вториот пораз во Суперлигата, откако по Пелистер тимот на Марковски и Зарков денес загуби и од Пролет во салата „Македонско сонце“ во Скопје со 25-24 (14-10).

Повеќе...

Еурофарм Работник - Борец 32-23 (16-12)

Вечерва во спортската сала „Младост“ во Битола ракометарите на Еурофарм Работник го совладаа ГРК Борец со 32-23 (16-12) и застанаa на врвот на првенствената табела во Суперлигата.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48