Повеќе...

Грчките судии Константинос Кацикис и Михалис Михаилидис се делегирани да ја делат правдата на натпреварот од второто коло на групата Б на ЕХФ Купот меѓу Еурофарм Работник од Македонија и Татабања од Унгарија. Кристијан Качуц од Австрија е делагат на натпреварот.

Повеќе...

РК Еурофарм соопштува дека билетите за првиот домашен натпревар од Б групата на ЕХФ Купот против Татабања веќе се во продажба. Побрзајте и набавете го вашиот билет и навивајте за Еурофарм Работник во обидот да ја запише првата победа во групната фаза.

Повеќе...

Во очекување на натпреварот од второто коло на Б групата на ЕХФ Купот меѓу Еурофарм Работник и Татабања, денес битолскиот клуб одржа прес-конференција. Зрачи оптимизам од битолскиот табор и покрај квалитетот на унгарскиот претставник.

Повеќе...

Почитувани претставници на медиумите,

РК Еурофарм Работник ве информира дека отворена е можноста за апликации за акредитации за претстојниот натпревар од второто коло од Б групата на ЕХФ Купот меѓу Еурофарм Работник и Татабања, кој ќе се игра во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола на ден 17.02.2019 година со почеток од 19:00 часот.

Апликациите можете да ги испраќате на следнава електронска адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник со минимален пораз (24-21) го стартуваа настапот во групнaтa фаза во ЕХФ Купот откако вечерва не успеаја да приредат изненадување на гостувањето против екипата на Хановер.

Повеќе...

Матан Линденауер и Дор Ларон од Израел ќе го водат натпреварот од првото коло на ЕХФ Купот меѓу Хановер од Германија и Еурофарм Работник од Македонија. ЕХФ го делегираше Стефан Витцум од Швајцарија за делегат на натпреварот.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com