Повеќе...

Еурофарм Работник - Борец 29-23 (15-9)

Битолски Еурофарм Работник продолжува со победи во домашната Суперлигата и попладнево во спортската сала „Младост“ славеше против Борец од Велес со 29-23 (15-9) во рамките на 8. коло од шампионатот. Со оваа победа екипата на Доне Бошковски има реални шанси за третото место за кое се бори заедно со Охрид.

Повеќе...

РК Еурофарм Работник ја исполни своjата хумана мисија. Имено, по продажбата на билетите од полуфиналето и финалето на Купот на Македонија во ракомет, минатиот викенд во Битола, целиот приход од 182.000 денари е наменет за лекување на малито Гоце Марковски.

Повеќе...

Еурофарм Работник - Вардар 26-31 (13-16)

Вардар го победи Еурофарм Работник со 31-26 (16-13) во денешното финале и четврти пат по ред го освои Купот на Македонија, вкупно 12 во својата историја. Откако по многу борба во полуфиналето го победи Металург, Вардар денеска ја финишираше работата со полесен триумф над Еурофарм Работник.

Повеќе...

Еурофарм Работник - Охрид 26-18 (15-7)

Битолски Еурофарм Работник испиша историја и се избори за место во своето прво Куп-финале во првата сезона како суперлигаш. Екипата на Андон Бошковски е првио патник во финалето од Купот на Македонија по победата во спортската сала „Младост“ во Битола против Охрид со 26-18 (15-7).

Повеќе...

Организаторот на завршницата на Купот на Македонија, ЕК Еурофарм Работник подготви наградна игра на полувремето од сите три натпревари кои овој викенд ќе се одржат во спортската сала „Младост“ во Битола.

Повеќе...

Организаторот на завршницата на ракометниот Куп на Македонија во машка конкуренција, Ракометната федерација на Македонија и РК Еурофарм Работник денес обелоденија дека приходот од билетите на полуфиналните и финалните натпревари од Купот овој викенд ќе замине во хуманитарни цели за помош на битолчанецот Гоце Марковски

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48