Повеќе...

Откако утрово го официјализираше трансферот на Гоце Ојлески, македонскиот претставник во Челинџ Купот, Еурофарм Работник осигура останување на уште еден ракометар со репрезентативен статус.

Повеќе...

Репрезентативното крило Гоце Ојлески е првото големо засилување на Еурофарм Работник. Стружанецот се договори со клупската управа и се враќа во Македонија по периодот поминат во Романија во дресот на Одорхеи.

Повеќе...

Тренерот кој го одведе Еурофарм Работник во Европа за прв пат во својата историја, Андон Бошковски и следната сезона ќе го води клубот кон новите предизвици. Битолскиот суперлигаш го продолжи договорот со Бошковски за уште една сезона и соработката на обострано задоволство ќе продолжи.

Повеќе...

Суперлигашот Еурофарм Работник ја информира јавноста дека на истек од договорите со клубот, заминуваат Португалецот Серхио Барош и Мароканецот Ашраф Адли.

Повеќе...

Еурофарм Работник – Металург 22-24 (7-11)

Еурофарм Работник одлично го почна натпреварот, играше гол за гол со силниот Металѕрг, а Арсиќ одбрани дури четири седмерци во првиот дел. Ако половина полувреме се играше израмнето и резултатот во 15. минута гласеше 5-5, подоцна Металург се одлепи.

Повеќе...

Пелистер - Еурофарм Работник 30-27 (15-16)

Во натпревар од 9. коло на Суперлигата во спортската сала „Младост“, Еурофарм Работник загуби од Пелистер со 30-27 (15-16) во дуел кој го следеа 2.000 гледачи и во кој драма царуваше во текот на сите 60 минути.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48