Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник ги осигура услугите на младиот репрезентативец на Македонија во селекцијата на Илија Темелковски, Дарио Петровски. Битолскиот суперлигаш денес потпиша нов четиригодишен договор со ракометарот кој е изданок на школата на клубот.

Повеќе...

Суперлигашот Еурофарм Работник е најактивен на трансфер пазарот ова лето. Црногорскиот репрезентативец Марко Чампар му пристапи на македонскиот претставник во Челинџ Купот, обврзувајќи се на едногодишен договор. Чампар има 25 години, а во Македонија доаѓа од Сату Маре од Романија.

Повеќе...

Искусниот голман на Еурофарм Работник, Градимир Чаневски го продолжи договорот со битолскиот суперлигаш за уште две сезони. Со тоа клубот ја покажа довербата која ја има во голманот и во иднина соработката ќе продолжи. Претходно Еурофарм Работник го доведе Филип Ивановски, кој дојде од Вардар Јуниор.

Повеќе...

По обновувањето на договорите со Горан Крстевски и Игор Трајковски, Еурофарм Работник во следните две сезони ќе смета на услигите и на средниот бек Стефан Талевски. Битолчанецот стави потпис на новиот договор, според кој ќе остане до јуни 2019 година во тимот на Еурофарм Работник.

Повеќе...

Продолжува конструирањето на тимот на Еурофарм Работник. По вчерашната официјализација на засилувањата Ојлески и Ивановски, како и новиот договор за Крстевски, денес уште една клупска активност. Битолскиот суперлигаш го продолжи договорот со Игор Трајковски на уште една сезона.

Повеќе...

Битолски Еурофарм Работник не престанува со засилувања ова лето и денес го официјализира и второто ново име за новата сезона. Клубот кој играше во финалето на Купот на Македонија, го ангажираше младинскиот репрезентативен голман Филип Ивановски.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48