Повеќе...

Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник денес го претстави најновото засилување, голманот од Србија Игор Арсиќ. Се работи за искусен голман, кој настапувал во многу клубови, а во првата половина од минатата сезона го носеше и дресот на македонскиот суперлигаш Пелистер.

Повеќе...

РК Еурофарм Работник денес одржа прес-конференција на која го најави првиот домашен натпревар со Охрид во спортската сала „Младост“ в петок од 18.30 часот.

Повеќе...

РК Еурофарм Работник наскоро ќе ги пушти во продажба сезонските влезници за новата натпреварувачка сезона 2016/17. Преку специјална прес-конференција ќе бидат официјализирани билетите кои ќе можат да се набават во клупските простории, а кои ќе ги опфаќаат сите домашни натпревари на сениорската екипа.

Повеќе...

Тренерот на Еурофарм Работник, Иван Марковски спортски го призна поразот од 24-21 на неговиот Еурофарм Работник од Пелистер и потврди дека со толку промашени зицери не може да се победи ни многу послаба екипа, а камо ли овој Пелистер.

Повеќе...

Пелистер - Еурофарм Работник 24-21 (12-12)

Во спортската сала „Младост“ пред 5.000 гледачи, Пелистер го совлада Еурофарм Работник во новото битолско дерби со 24-21 (12-12). Мечот три четвртини мече израмнет, а потоа домашната екипа се одлепи до финалната победа.

Повеќе...

Дојде време за првенствени мечеви за бодови и Еурофарм Работник е спремен за предизвикот. На денешната прес-конференција тренерот Иван Марковски го најави мечот од првото коло против Пелистер.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com