Повеќе...

Од денес официјално почна со работа ракометната школа на Еурофарм Работник. Битолскиот суперлигаш располага со неколку години негувана школа, која во последните неколку години дава резултат на македонската сцена.

Повеќе...

Новиот суперлигаш Еурофарм Работник потпиша договор со српскиот ракометар Милое Долиќ, кој игра на позицијата среден и лев бек.

Повеќе...

Новата сезона во машката ракометна Супер лига ќе почне на 17 септември и ќе се игра според стариот систем. Во првиот дел од сезоната шампионот Вардар и екипата на Металург ќе бидат слободни, бидејќи ќе се натпреваруваат во СЕХА Газпром лигата. Тие во Суперлигата ќе се приклучат во плеј офот.

Повеќе...

Еурофарм Работник - Пелистер 23-24 (12-14)

Ракометарите на Еурофарм Работник го освоија вториот меморијален турнир „Миле Нешкоски“ во Прилеп, откако во денешното финале го загубија од Пелистер со 23-24 (12-14) во Универзалната сала во Прилеп.

Повеќе...

Еурофарм Работник - Борец 30-27 (17-17)

Двата битолски клуба кои минатиот викенд играа во мечот за петтото место на струшкиот ракометен турнир, утре ќе играат во мечот за петтото место на Меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ во Прилеп. По денешната разврска во двете групи и Еурофарм Работник и Пелистер го освоија првото место во групата и утре од 18.00 часот ќе се борат за трофејот од вториот турнир во чест на некогашниот репрезентативец.

Повеќе...

Охрид - Еурофарм Работник 21-27 (9-13)

Битолски Еурофарм Работник забележа победа против бранителот на титулата Охрид на првиот натпревар од Меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ во Прилеп. Битолчани одиграа подобро од тимот на Горан Андоновски и го совладаа со 21-27 (9-13).

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

EHF Champions League logo.svg

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com