Повеќе...

Ракометната Федерација на Македонија за првпат ќе организира Суперкуп на Македонија, а први во историјата силите ќе ги одмерат екипите на Вардар и на Еурофарм Работник.

Повеќе...

Еурофарм Работник - Железничар Ниш 22-23 (9-13)

Еурофарм Работник загуби од Железничар од Ниш со 22-23 (9-13) во вториот пријателски натпревар игран претпладнево во спортsката сала „Младост“ во Битола.

Повеќе...

Еурофарм Работник - Железничар 24-21 (11-12)

На покана на Конзулот на Република Србија во нашата земја, српскиот ракометен клуб, Железничар од Ниш, каде тренер е поранешниот македонски селектор Јошко Петковиќ гостуваше во Битола и го одигра првиот од двата пријателски натпревари со Еурофарм Работник. Битолчани извојуваа победа со 24-21 (11-12), благодарение на второто полувреме, цврстата одбрана, добриот Ивановски на голот и головите од контра напад на Гоце Ојлески.

Повеќе...

Битолски Еурофарм Работник забележаа очекувана победа против соседниот Прилеп со 37-29 (20-16) во контролен натпревар во спортската сала „Младост“. Во првото појавување на екипата на Андон Бошковски пред битолската публика во новата сезона, тестот беше успешен.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник првпат оваа сезона ќе се претстават пред битолската публика. Во четири дена битолскиот суперлигаш ќе одигра три контролни натпревари.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник вчера се вратија од Маврово, каде што минаа седум дена на базични подготовки. Андон Бошковски на располагање ги имаше сите ракометари, вклучувајќи ги и новајлиите Чампар, Ковачевиќ и Ојлески и Дарио Петровски, кој се врати од Светското младинско првенство во Алжир. Ракометарите добија слободен ден, а потоа започнува нова фаза во која финалистот на Купот ќе ја бруси формата низ пријателски натпревари.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48