Повеќе...

Еурофарм Работник - Вардар Јуниор 30-24 (12-12)

Битолски Еурофарм Работник, по нерешениот резултат во Радовиш, во рамките на 9 коло на Супер лигата го совладаа Вардар Јуниор со 30-24 (12-12).

Повеќе...

Првенството на Македонија не дава можност да се навраќа на минатото, бидејќи веднаш следи нов предизвик, а за Еурофарм Работник, денес тоа е младиот состав на Вардар јунуор.

Повеќе...

Кога на неколку минути до крајот Еурофарм Работник имаше +4 на гостувањето во Радовиш, се чинеше дека победата и бодовите ќе заминат за Битола. Сепак тогаш момците на Марковски и Зарков примија четири гола и загубија планирано бодови со финалното реми (34-34).

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник од Битола одиграа нерешено 34-34, на гостувањето во Радовиш во натпреварот од 7. коло на Суперлигата.

Повеќе...

Повеќе...

Лазо Мајнов од денес е нов член на Еурофарм Работник, откако потпиша договор на две сезони заклучно со завршувањето на сезоната 2017/18 со битолскиот суперлигаш.

Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник денес и официјално се ослободи од двајца српски интернационалци заради лошиот нивни учинок во првите шест коло до Суперлигата. Филиќ и Долиќ не се повеќе членови на Еурофарм Работник, а тренерот Иван Марковски ја објаснува оваа одлука.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com