Повеќе...

Почитувани љубители на ракометот

Во пресрет на првиот натпревар на РК Еурофарм Работник во рамките на ЕХФ Лигата на шампионите, ве известуваме дека онлајн продажбата на билетите ќе започне в среда на 11 септември.2019 година во 15:00 часот.

Повеќе...

Пред почетокот на ЕХФ Ллигата на шампионите потребен е процес за акредитирањ на сите ТВ, ВебТВ и радио станици според процедурата за акредитирање на натпреварите на Вардар за групната фаза.

Повеќе...

Европската ракометна федерација ги одреди официјалните лица за натпреварите од првото коло на Лигата на шампионите која почнува следниот викенд. Првпат во историјата дел од елитата ќе биде младиот битолски клуб Еурофарм Работник.

Повеќе...

На официјалната прес-конференција по натпреварот говореа тренерот на Еурофарм Работник, Стевче Алушовски и капитенот Гоце Ојлески. Двајцата го искажаа задоволството што СЕХА Гаспром лигата е отворена со победа, но ветија подобри игри во иднина.

Повеќе...

Еурофарм Работник со убедлива победа од пет голови разлика над Спартак Москва дебитираше во СЕХА лигата, натпреварот во Битола заврши со 34-29 за македонскиот вицешампион. Стјепановиќ со десет голови беше најдобриот ракометар на Еурофарм Работник, пет пати реализираше Вегар. Десет одбрани имаше Никола Митревски. Кај Спартак Москва најефикасен беше поранешниот Вардарец, Александар Деревен со осум постигнати гола.

Повеќе...

Вицешампионот на Македонија Еурофарм Работник се соочува со првиот проблем во новата сезона. Словенечкиот среден бек Анже Ратајец се повреди на Струшкиот турнир,па неизбежна беше операција и денес беше извршен зафат во клиниката „Систина“ во Скопје.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com