Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник по болниот пораз од Пелистер во градското дерби минатиот викенд им се вратија на победите во Суперлигата. Момциге на Илија Темелковски, славеа на гостувањето кај Вардар Јуниор со 17-24 (12-12), откако се истакна гостинската одбрана, која прими само 5 голови.

Повеќе...

Ракометарите на Пелистер славеа над градскиот ривал Еурофарм Работник со 17-25 и му го нанесоа првиот пораз на новиот тренер на „фармацевтите“ Илија Темелковски. По почетните 2-2, Орјоникидзе и Митиќ погодија за 2-5. Паднаа само 9 гола за 21 минута, а резултатот гласеше 3-6.

Повеќе...

Еурофарм Работник постигна договор со 32-годишниот Евгениј Умовиц, украински интернационалец, кој настапувал за Запорожјте во Украина, во Лубанск, Вороњеш и Римаки во Финска и во турски Трабзон.

Повеќе...

Гостинска победа и значајни бодови носат ракометарите на Еурофарм Работник на новиот тренер Илија Темелковски од незгодното гостување кај Прилеп. Во еден од највозбудливите натпревари од 7. коло на Суперлигата, „фармацевтите“ славеа со 14-19 (7-8). Со исклучок на ремито со Охрид и поразот од пролет, битолчани ги добија сите останати натпревари и се наоѓаат во групата на водечки тимови.

Повеќе...

Битолскиот суперлигаш, Еурофарм Работник доведе нов ракометар за продолжението на сезоната во Суперлигата и Челинџ Купот. По потписот на 31-годишниот, Рати Мсквилидѕе, од денес нов член на клубот од Битола е Елмир Граџан од Босна и Херцеговина.

Повеќе...

Ракометниот суперлигаш Еурофарм Работник потпиша договор до крајот на сезоната со 31-годишниот Рати Мсквилидѕе, кој настапува на позицијата десен бек.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48