Повеќе...

По историскиот пласман во ланската сезона и настапот во финалето на Купот на Македонија, Еурофарм Работник обезбедија пласман во Челинџ Купот. Битолскиот суперлигаш започна да ја пишува и европската историја и обезбеди пласман во осминафиналето од ова натпреварување. Тимот предводен од Илија Темелковски славеше и на гостински терен против Гранитас Каунас со 23-29 и потврди дека е подобар колектив од литванскиот претставник.

Повеќе...

Битолски Еурофарм Работник од Битола веќе пристигна во Каунас, каде в сабота од 16.00 часот во рамките на третата.рунда во Челинџ купот ќе го игра реваншот против Гранитас Каунас, во кој ќе влезе со предност од 28-24.

Повеќе...

Maкедонскиот претставник во Челинџ Купот, Еурофарм Работник извојува победа од 28-24 (12-8) против литванскиот претставник Гранитас Каунас и пред реваншот следната сабота има предност од четири гола разлика.

Повеќе...

Утревечер во спортската сала „Младост“, екипата на Еурофарм Работник ќе дебитира на меѓународната сцена во дуел против Гранитас од Каунас (Литванија). Пред првиот натпревар за медиумите зборуваа тренерот Илија Темелковски и Гоце Ојлевски.

Повеќе...

Голманот на Еурофарм Работник, Градимир Чаневски успешно беше опериран во Скопје, откако пред неполн месец ги скина лигаментите од коленото на натпревар од Суперлигата против Пролет. Чаневски го чека долга пауза и се предвидува на терените да се врати на почетокот од следната сезона.

Повеќе...

Еурофарм Работник своето деби во ЕХФ натпреварувањата ќе го имаат во Челинџ Купот, а таму ќе се сретнe со литванскиот тим, Гранитас Каунас.

Првиот натпревар ќе се игра во Битола на 18 ноември со почеток од 19.00 часот, додека реванш мечот е закажан седум дена подоцна, на 25 ноември во Каунас со почеток во 16.00 часот.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48