Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник од Битола одиграа нерешено 34-34, на гостувањето во Радовиш во натпреварот од 7. коло на Суперлигата.

Повеќе...

Повеќе...

Лазо Мајнов од денес е нов член на Еурофарм Работник, откако потпиша договор на две сезони заклучно со завршувањето на сезоната 2017/18 со битолскиот суперлигаш.

Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник денес и официјално се ослободи од двајца српски интернационалци заради лошиот нивни учинок во првите шест коло до Суперлигата. Филиќ и Долиќ не се повеќе членови на Еурофарм Работник, а тренерот Иван Марковски ја објаснува оваа одлука.

Повеќе...

Младинската екипа на Еурофарм Работник забележа битна победа во шампионат на Македонија, победувајќи го Прилеп сп 32-20 (12-10).

Скоро во целиот тек на средбата екипата на Марковски и Зарков водеше, а во вториот дел целосно го скрши отпорот на противникот.

Повеќе...

Еурофарм Работник - Металург 2 38-24 (16-11)

Битолскиот суперлигаш Еурофарм Работник ја прокнижи четвртата победа во Суперлигата по победата вечерва во спортската сала „Младост“ во Битола против Металург 2 со 38-24 (16-11). По ремито во Велес, младата екипа на Металург 2 немаше сили за уште еден подвиг, а по поразот од екипата на Пролет, битолчани им се вратија на победите.

Повеќе...

Пролет - Еурофарм Работник 25-24 (14-10)

Ракометарите на Еурофарм Работник го претрпеа вториот пораз во Суперлигата, откако по Пелистер тимот на Марковски и Зарков денес загуби и од Пролет во салата „Македонско сонце“ во Скопје со 25-24 (14-10).

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

EHF Champions League logo.svg

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com