Повеќе...

Тренерот на Еурофарм Работник, Иван Марковски спортски го призна поразот од 24-21 на неговиот Еурофарм Работник од Пелистер и потврди дека со толку промашени зицери не може да се победи ни многу послаба екипа, а камо ли овој Пелистер.

Повеќе...

Пелистер - Еурофарм Работник 24-21 (12-12)

Во спортската сала „Младост“ пред 5.000 гледачи, Пелистер го совлада Еурофарм Работник во новото битолско дерби со 24-21 (12-12). Мечот три четвртини мече израмнет, а потоа домашната екипа се одлепи до финалната победа.

Повеќе...

Дојде време за првенствени мечеви за бодови и Еурофарм Работник е спремен за предизвикот. На денешната прес-конференција тренерот Иван Марковски го најави мечот од првото коло против Пелистер.

Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник ја продолжува својата кампања „Топка за секое дете“ и покажува да внимава на својата младинска школа, која пред неколку дена започна со работа.

Повеќе...

Ракометарите на Еурoфарм Работник по вторпат во подготвителниот период го совладаа суперлигашот Вардар Јуниор, овојпат во спорткската сала „Младост“ во Битола со 30-26 (17-13).

Повеќе...

На неколку дена до почетокот на новата ВИП Супер лига, екипата на Еурофарм Работник донесе големо засилување во името на 24-годишниот повремен репрезентативец на Португалија, Серџо Енрике Монтеиро де Барош.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com