Повеќе...

По првиот натпревар од осминафиналето на Челинџ Купот, Филинген Берген го совлада Еурофарм Работник со 22-25 и стекна предност пред возвратниот натпревар.

Повеќе...

РК Еурофарм Работник со прес-конференција го најави натпреварот од осминафиналето на Челинџ Купот против Филинген Берген од Норвешка. На средбата со новинарите разговараа неколку ракометари и тренерот Илија Темелковски.

Повеќе...

РК Еурофарм Работник е спремен да испише историја во европските купови. Младиот клуб прв пат презими во Европа, а сега сака пласман во четвртфиналето на Челинџ Купот. Тренерот Илија Темелковски денес ги собра ракометарите на видео следење на противникот Филинген Берген. Искусниот стручњак веднаш потоа пренесе како играат Норвежаните.

Повеќе...

Европската куќа на ракометот ги одреди судиите за осминафиналниот натпревар од Челинџ Купот меѓу македонскиот претставник Еурофарм Работник и норвешкиот тим Филинген Берген.

Повеќе...

Еурофарм Работник го донесе првото засилување во новата 2018 година, откако денес потпиша со некогашниот ракометар на Пелистер, Михајло Петровски. Десниот бек се враќа од Унгарија во македонската Суперлига и ќе претставува големо засилување за екипата на Илија Темелковски.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник денес ги започнаа тренинзите пред вториот дел на Суперлигата. Иако во преден план на ракометната јавност е Европското првенство, со мали исклучоци, Темелковски го имаше целиот ростер на располагање. Гоце Ојлески е со македонската репрезентација на континенталниот собир, а Мсквалидѕе во рамките на квалификациите за Светското првенство има натпревари со грузискиот национален тим.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48